Klinik Psikolog Aksanur Bayırkan

Aksanur Bayırkan

Klinik Psikolog

info@didepsikoloji.com

Klinik Psikolog Aksanur Bayırkan

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji (İngilizce/Tam Burslu) bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimimin son döneminde şeref belgesi almış olup lisans eğitimini de başarıyla yarı dönem erken tamamladım.

Mezun olduktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi’nde tam burslu olarak tezli yüksek lisansa başladım. Lisans döneminde gönüllü olarak Dışkapı Devlet Hastanesi’nde staj yaptım, bu süreçte tanı tedavi kurullarına katılıp ve MMPI testini öğrendim.

Bunun üzerine İzmir Psikoloji Enstitüsü aracılığıyla Türkiye Sağlık Vakfı onaylı MMPI Uygulayıcı Eğitimini ve Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimini aldım. Yüksek lisans döneminde de C.A.T, T.A.T, Bir Adam Çiz, Bir Aile Çiz, Psikanalitik Öyküler testlerini öğrendim. Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında olan zorunlu stajını Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım.

Bunlara ek bu süreçte, Janus Psikoloji aracılığıyla Prof. Dr. Hakan M. Türkçapar ve ekip arkadaşlarından EABCT onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi, Olgu Psikolojik Danışmanlık aracılığıyla Özden Yılmaz Bilgin tarafından WAPP onaylı Pozitif Psikoterapi temel eğitimlerini aldım. Almış olduğum iki psikoterapi ekolünün de uluslarası geçerliliği vardır.

Terapilerimde de ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ve Pozitif Terapi yaklaşımlarını kullanmaktayım. Bunun dışında Çift & Aile Danışmanlığı için Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’na ait olan İlişki Pusulası Modeli’nin eğitimini aldım. Bu kapsamda Çift& Aile danışmalığı da yapmaktayım. İngilizce ve Türkçe psikoterapi hizmeti vermekteyim.

  • Bilişsel Davranışçı Terapi (EABCT Onaylı)

  • Pozitif Psikoterapi (WAPP Onaylı)

  • MMPI Uygulayıcı Eğitimi

  • Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Eğitimi

  • Obsesif Kompulsif Bozukluk (Prof. Dr. Ebru ŞALÇIOĞLU)

  • Çözüm Odaklı Terapi (Prof. Dr. Başaran GENÇDOĞAN)

  • Klinik Ortamlarda Travmatik Anılarla Çalışma (Prof. Dr. Ebru ŞALÇIOĞLU)

  • Borderline Kişilik Bozukluğu Terapisi (Dr. Timur HAZARDİN)

Sizi Arayalım