Stajyer Psikolog Yasemin Nur Demir

Yasemin Nur Demir

Stajyer Psikolog

info@didepsikoloji.com

Stajyer Psikolog Yasemin Nur Demir

Hacettepe Üniversitesi’nde Psikoloji lisansımı 3.60 ortalama ile yüksek şeref öğrencisi olarak tamamladım. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi bölümü son sınıf öğrencisiyim. Lisans sürecim boyunca aldığım ve almaya devam ettiğim okul, webinar ve seminer eğitimleri ile kendimi geliştirmeye gayret ettim.

Edindiğim bilgiler neticesinde özellikle birey- çocuk-aile üçgenine merakımın arttığını söyleyebilirim. Bu alanda daha fazla bilgi ve tecrübe edinebilmek amacıyla Psikolaj Psikolojk Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkez’inde staj yaptım. Stajımda çocuk, ergen ve yetişkinlerle ilgili olarak vaka analizi incelemeleri ve seans deşifrasyonu çalışmaları yapmayı öğrendim. 

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hastane stajımı yaparken Montreal Bilişsel Değerlendirme Ölçeği, Kent EGY zeka testi gibi çeşitli zihinsel değerlendirme ölçeklerinin uygulanma süreçlerini öğrendim. Bu staj kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde şizofreni tanısı almış bireylerle nasıl çalışıldığını gözlemleme fırsatı elde ettim. 

Rehber Klinik bünyesinde gerçekleştirdiğim staj sürecimde Temel BDT Modül 1 eğitimi, Mindfullness eğitimi ve Spor Psikolojisi eğitimi aldım. Role-play şeklinde gerçekleşen ve 5 seans oturumu yapılan görüşmelerde anamnez alma ve vaka analizi raporlama uygulamalarını gerçekleştirdim.

Öğrencilik hayatımda Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Türk Kızılay’ı topluluğunda gönüllü olarak yer aldım. Topluluk aracılığıyla sevgi evlerine, hastanelerin hematoloji bölümlerine, huzurevlerine ziyaretler gerçekleştirdik. Aktif olarak Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği (GÖÇDER)’nde göç etmiş çocuk ve kadınların sosyal uyumlarını ve psikolojik iyi oluş kapasitelerini arttırmaya yönelik atölyelerde gönüllü olarak yer alıyorum.

Şu an Ankara’da Dide Psikoloji Merkezi’nde Klinik Psikolog Merve Kiraz’ın yanında stajyerlik sürecime devam etmekteyim.