Uzman Psikolog Ceren Kılınç

Ceren Kılınç

Uzman Psikolog

info@didepsikoloji.com

Uzman Psikolog Ceren Kılınç

Lisans eğitimimi Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesiyle, yüksek lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı bölümünde yüksek onur derecesiyle tamamladım.

Lisans eğitimim boyunca Bilkent Üniversitesi Gelişim Laboratuvarında (Bil-Ge) yürütülen araştırmalarda araştırma asistanı olarak görev aldım. Lisans bitirme tezimi aksanın çocukların seçici güven duyguları üzerindeki etkisi üzerine yaptım. 

Boylam Psikiyatri ve AMATEM Hastanesinde tamamladığım klinik stajım sırasında birçok eğitime katılma ve çeşitli ruhsal sorunlara sahip bireylerin tedavi süreçlerini gözlemleme ve değerlendirme fırsatı buldum.

Yüksek lisans eğitimim süresince Prof. Dr. Veli Duyan süpervizyonu eşliğinde yetişkin bireyler, çift ve ailelere danışmanlık sağladım. Bu süre içerisinde Prof. Dr. Veli Duyan’dan Çözüm Odaklı Terapi ve Mcmaster Aile Terapisi, Ruh Sağlığı Derneği’nden Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Helen Akademi’den Klinik Psikolojide Terapi Yaklaşımları ve Teknikleri Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nden Prof. Dr. Hakan Türkçapar koordinatörlüğünde düzenlenen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerimi aldım.

Şu anda bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde kurum müdürü olarak görev yapmakta; özel gereksinimli bireyler ve ailelerine psikolojik danışmanlık vermekteyim. Aynı zamanda Dide Psikoloji bünyesinde birey, çift ve aileler ile çalışmalarıma devam etmekteyim.

Sizi Arayalım